• Поделиться:
 • Дата:
  socials ico 05.07.2022

Як забезпечити безперебійне електроживлення: локальне рішення для дому та офісу

 1. Як забезпечити безперебійне електроживлення: локальне рішення для дому та офісу
 2. Як українцям підготуватися до опалювального сезону 2022/2023 та забезпечити автономну електроенергію для дому
 3. Автономні резервні джерела електропостачання: яке обладнання потребує безперебійного живлення?
 4. Який тип джерела автономного живлення вибрати?
 5. Комплект резервного живлення для твердопаливного, газового або електричного котла: переваги використання
 6. Акумулятор для ДБЖ, який найкращий?

Як забезпечити безперебійне електроживлення: локальне рішення для дому та офісу

Експерти та офіційні представники з Міненерго та Нафтогаз України прогнозують, що опалювальний сезон 2022-2023 буде вкрай складним з наступних причин:

 • світова енергетична криза
 • повне або часткове руйнування об'єктів теплопостачання внаслідок військових дій
 • повна або часткова відсутність теплоізоляції фасадів, під'їздів, стін у житловому чи нежитловому фонді та ін.

Як українцям підготуватися до опалювального сезону 2022/2023 та забезпечити автономну електроенергію для дому


Централізована система теплопостачання – складний механізм, який потребує постійного обслуговування та ремонту застарілого обладнання. Автономні котли опалення, локально встановлені в житлових будинках або офісних будівлях, набагато легше утримувати та обслуговувати.

Автономні системи опалення дозволяють користувачам самостійно регулювати подачу тепла, що значно заощаджує енергоресурси та запобігає їх втратам при подачі тепла споживачу.

Котли автономного опалення, як і інша техніка в будинку, потребують стабільної та безперебійної подачі електроживлення. Тому важливо забезпечити надійну систему подачі електроенергії, яка включає резервне живлення приватного будинку, котеджу, магазину або офісу.

Система забезпечення електроенергією складається з деяких типів електропостачання:

 • побутове (стаціонарне) із загальної мережі живлення 220/380V - базовий комплекс обладнання подачі живлення в стаціонарні розетки та систему освітлення
 • слабкострумові системи живлення 12V забезпечують подачу електроенергії до систем відеоспостереження, побутової та охоронної сигналізації СКУД (ворота, ролети, домофонні пристрої тощо)
 • системи аварійного електропостачання – джерела безперебійного живлення з акумуляторними батареями (зовнішні, внутрішні) або генератори (бензинові, газові, дизельні)
 • альтернативні джерела електропостачання забезпечують повну чи часткову автономію споживача електроенергії від загальної мережі живлення

Автономні резервні джерела електропостачання: яке обладнання потребує безперебійного живлення?
 

Система безперебійного живлення для квартири (будинку, офісу) має бути розрахована на забезпечення стабільного живлення в режимі 24/7 наступних пристроїв:

 • система автономного опалення та гарячого водопостачання
 • електронасоси, що забезпечують подачу води
 • холодильники та кліматична техніка
 • побутові прилади, телевізори, комп'ютери та оргтехніка
 • система живлення електроінструменту для побутового ремонту та догляду за будинком, присадибною ділянкою або садом

Крім того, необхідно встановити блоки безперебійного живлення для відеоспостереження, охоронних та інших слабкострумових систем.
 

Який тип джерела автономного живлення вибрати?
 

Сонячні електростанції та інші альтернативні джерела живлення найбільш перспективні та екологічно чисті системи автономного електропостачання. Домашні вітрові або сонячні станції дозволяють частково або повністю замістити подачу електричного струму із загальної мережі.

Детальніше про сонячні електростанції, їх типи та можливості можна прочитати в нашій статті  «СЕС для дому».

Перед тим, як прийняти рішення про встановлення СЕС, рекомендуємо оцінити свої фінансові можливості. Купівля та монтаж обладнання альтернативних джерел автономного електропостачання потребує значних фінансових інвестицій.

Бензиновий, газовий або дизельний генератор – громіздке та, враховуючи сьогоднішні реалії, дороге в обслуговуванні обладнання. Паливний генератор можна використовувати як запасне джерело резервного живлення на випадок, якщо електроенергія із загальної мережі пропаде на тривалий термін, і у вас не буде можливості зарядити акумулятори для ДБЖ.

Джерела безперебійного живлення (ДБЖ) з можливістю підключення зовнішнього акумулятора – раціональне рішення, щоб надійно захистити систему автономного опалення та інше електрообладнання від відключень електроенергії та різких стрибків напруги в мережі.

Комплект резервного живлення для твердопаливного, газового або електричного котла: переваги використання

 • ДБЖ з підключенням зовнішнього акумулятора має форму вихідної напруги у вигляді чистої (правильної) синусоїди, що дозволяє перетворювати широкий діапазон вхідної напруги 140 - 275V на стабільні 220V з мінімальними відхиленнями
 • Високий ККД – до 97%
 • Компактні (у порівнянні з паливним генератором) розміри та простота встановлення. Комплект монтується стаціонарно.
 • Тривалий час автономної роботи (залежить від ємності зовнішнього акумулятора)
 • Інтелектуальне управління за допомогою мікропроцесора, автоматичне перемикання режимів роботи
 • Вбудовані функції захисту обладнання від короткого замикання, стрибків напруги та інших мережних перешкод

Акумулятор для ДБЖ, який найкращий?

Будь-яка система безперебійного живлення для дому з акумулятором комплектується герметичними АКБ, які не потребують обслуговування.

Акумуляторна батарея – основний елемент комплекту безперебійного живлення, ємність якого впливає тривалість автономної роботи устаткування.

Якщо вам цікаво, скільки коштує система безперебійного живлення, ціна комплекту залежить від типу акумуляторної батареї.

 • Свинцево-кислотний AGM. Найбільш доступний за ціною, має найнижчий ресурс – 400 циклів заряд/розряд
 • Свинцево-кислотний AGM (мультигель). Коштують трохи дорожче, бо це модернізована версія акумуляторів AGM. Ресурс роботи – 800 циклів заряд/розряд
 • Акумуляторна батарея Gel. Відрізняються особливими властивостями електроліту, які дозволяють ефективно використовувати усі можливості батареї в експлуатації. Не бояться глибокого розряду. Ресурс роботи – 1200 циклів заряд/розряд
 • Літій залізо фосфатний акумулятор. Дороге, але максимально ефективне обладнання для безперебійників нового покоління. Ресурс роботи до 7000 циклів заряд/розряд

Докладніше про те, як вибрати акумулятор для ДБЖ котлів опалення ТУТ.
 

Підсумок: спокійно пережити холодну зиму вам допоможе безперебійне живлення для дому, готові рішення можна знайти у LogicPower, одного з найкращих в Україні постачальників UPS та систем безперебійного живлення.
 

Отримати безкоштовну консультацію щодо підбору обладнання та замовити послуги монтажу можна за номером: 0800 208-796

Схожие статьи

Безкоштовна доставка

Новою поштою від 2000 грн

Каталог