• Поделиться:
  • Дата:
    socials ico 29.05.2020

Зелений тариф в Україні: що це і як на ньому заробити?

У 2019 Україна увійшла в ТОП10 рейтингу Climatescope 2019 (з інвестицій в «зелену енергетику»), підготовленого агентством Bloomberg New Energy Finance.

Що таке зелений тариф в Україні та чи можна на ньому заробити? Розбираємося разом з фахівцями ТМ LogicPower.

Зелений тариф - це політика стимулювання державою виробництва електричної енергії альтернативними джерелами, такими як сонячні або вітрові електростанції. В основі системи лежить викуп у приватних (фізичних або юридичних) осіб надлишків альтернативної електроенергії за завищеними тарифами, в 3-5 разів перевищують вартість електроенергії, виробленої ТЕЦ, АЕС та ін.

Експерти Bloomberg New Energy Finance відзначили, що різкий стрибок України в рейтингу з 63 (2018 рік) на 8 (2019 рік) місце обумовлено реформами в енергетичному секторі, привабливими тарифами та пільгами в оподаткуванні.

Максимальна потужність об'єкта генерації з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), які можуть подавати електроенергію державі за зеленим тарифом для фізичних осіб - 50 кВт (до квітня 2019 року був 30 кВт). Для юридичних осіб немає обмежень потужності.

На практиці доведено, що чим вище потужність електростанції, тим швидше окупаються інвестиції в джерела альтернативної енергетики. Найменший термін окупності (близько 4-5 років) у сонячних електростанцій, встановлених в південних регіонах України (Одеська, Херсонська та Миколаївська області) та у вітряних станцій, побудованих в районі Карпатських гір.

 

Ціни на зелений тариф в Україні (без ПДВ)

 

Для фізичних осіб (приватні домогосподарства):

 

Для юридичних осіб:

 

Крім цього, для бізнесу при розрахунку зеленого тарифу варто враховувати, що якщо при будівництві джерела генерації альтернативної енергії буде використано вітчизняне обладнання, вартість якого в кошторисі складе до 30%, то ціна тарифу підвищується на 5%, а якщо понад 30% - на 10 %.

Відзначимо, що ставки за зеленим тарифом в Україні є одними з найвищих у світі.

Щоб підтримати українських виробників обладнання для сонячних, вітрових та інших електростанцій ВДЕ з 13 січня 2020 року податкова пільга (0%) на ввезення в Україну товарів для альтернативної енергетики була скасована. Підвищений попит на виробництво електроенергії з альтернативних джерел в світовій економіці та стрімкий розвиток нових технологій в цій галузі вплинуло на суттєве зниження вартості обладнання для альтернативних електростанцій. В Україні, у порівнянні з 2014 роком ціни на сонячні панелі та пристрої, що акумулюють енергію, знизилися в 2-3 рази, що робить вкладення в альтернативну енергетику доступнішими й привабливішими для інвестування коштів.

Як увімкнути зелений тариф?

На сьогодні процес підключення до зеленого тарифу може зайняти від 1 до 2 місяців для фізичних осіб і до 1 року - для юридичних. Це досить складна процедура, яка вимагає зібрати необхідний пакет документів і погоджень для підключення і компенсації тарифу державою. Можна зайнятися цим самостійно або скористатися послугами посередників, яким доведеться заплатити комісійні в розмірі від 10 до 20% вартості обладнання.

Процес підключення електростанції ВДЕ складається з кількох етапів:

для фізичних осіб:

для бізнесу:

 

Окупність інвестицій в обладнання ВДЕ

Окупність вкладень в альтернативні джерела енергії залежить від безлічі факторів: вид джерела, тип, потужність та продуктивність обладнання, район розташування електростанції, погодні умови, рік підключення до зеленого тарифу та ін.

Перед тим, як укласти договір з підрядниками на постачання і монтаж обладнання, уважно вивчіть проєктно-кошторисну документацію. Якщо компанія - установник альтернативних електростанцій дорожить своєю репутацією, Вам обов'язково нададуть детальний розрахунок окупності інвестицій виходячи з типу встановленого обладнання та інших факторів. Якщо при складанні проєкту Вам не надали таку інформацію, подумайте, може вам пошукати іншого підрядника.

Як приклад, сонячна електростанція потужністю 30 кВт, встановлена в Одеській області здатна виробляти на рік до 40 тисяч кВт / годин електроенергії, отже, розрахунковий річний дохід від продажу електроенергії державі може скласти до 7 тисяч доларів США. Як правило, установка подібної електростанції окупається протягом 5-8 років.

Отримайте безкоштовну консультацію фахівця з підбору джерел безперебійного живлення телефоном: 0(800) 309-988

Схожие статьи

Безкоштовна доставка

Новою поштою від 2000 грн

Каталог