• Поделиться:
 • Дата:
  socials ico 29.05.2020

Електричні мопеди та трицикли: чи потрібна реєстрація у сервісних центрах МВС

Електричні мопеди та трицикли: чи потрібна реєстрація у сервісних центрах МВС

До 2010 року в Україні діяла чітка норма - реєстрація в МРЕВ мопедів і скутерів була обов'язкової. При цьому, для управління цими видами транспорту водійські права були не потрібні.

 

Після 2010 року Верховна Рада України внесла ряд змін до Закону «Про дорожній рух», зробивши державну реєстрацію обов'язковою для всіх типів транспортних засобів (стаття 34). Тільки суперечки про те, чи обов'язково реєструвати мопеди та скутери не вщухають досі. 90% власників мототехніки їздять без прав та реєстрації.

 

Чи потрібно реєструвати в МРЕВ електричні мопеди та трицикли? Відповісти на це питання ми попросили наших юристів.

 

Головним законодавчим актом для водіїв транспортних засобів в Україні є  Правила дорожнього руху, які регулюються Законом України «Про дорожній рух» та встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України, пункт 1.1. ПДР.


У статті 34 Закону України «Про дорожній рух» записано:

«Державної реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби, а також мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення »..

 

С початку визначимося з термінологією. Згідно з пунктом 1.10 Правил дорожнього руху:

Мопед – двоколісний транспортний засіб, який має з робочий об'єм до 50 кубічних сантиметрів або електродвигун потужністю до 4 кВт.

 

Автомобільні дороги державного значення  – автомобільні дороги загального користування, до яких належать міжнародні, національні та регіональні автомобільні дороги, позначені відповідними дорожніми знаками. Перелік автомобільних доріг державного значення затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 року. 

 

Мотоцикл – двоколісний механічний транспортний засіб з боковим причепом або без нього, що має двигун з робочим об'ємом 50 сантиметрів кубічних і більше. До мотоциклів прирівнюються моторолери, мотоколяски, триколісні та інші механічні транспортні засоби, максимальна маса яких не перевищує 400 кг.

 

Механічний транспортний засіб  – транспортний засіб, який приводиться в рух за допомогою двигуна. Даний термін поширюється на трактори, самохідні машини та механізми, а також тролейбуси та транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт.

 

Двоколісні електроскутери  ТМ «ZEUS GROUP» моделі R1 RACING и CITY, а також трицикл ZEUS AGAMI оснащені електродвигунами потужністю 300/500 Вт (менш як 4 кВт) і належать до категорії мопед (ПДР п. 1.10). Дані транспортні засоби призначені для коротких пересувань по місту або по сільській місцевості, та не розраховані на пересування по автомобільних дорогах державного значення. Отже, якщо ви пересуваєтеся на мопеді міськими (сільськими) вулицями, транспортний засіб можна не реєструвати. Поліціянт має право оштрафувати вас за їзду без реєстрації, тільки на трасі державного значення.

Двоколісні електроскутери  ТМ «ZEUS GROUP» моделі R1 RACING и CITY, а також трицикл ZEUS AGAMI

Вантажний трицикл ZEUS TRIGO має двигун потужністю 60 Вт (менш як 3 кВт) і масу без акумуляторної батареї - 204 кг, тобто згідно з п. 1.10 ПДР він не відноситься до механічних транспортних засобів, і його можна віднести до категорії «мопед», а не «мотоцикл». Робимо висновок, що державна реєстрація ZEUS TRIGO, якщо ви не пересуваєтеся по дорогах державного значення, також не обов'язкова.

 

Останнім часом почастішали випадки, коли власникам мопедів виписують штрафи за пересування без реєстрації населеними пунктами. Такі штрафи можна та потрібно оскаржувати у судовому порядку. В таких випадках необхідно визначити, що вам простіше, боротися з неправомірними штрафами або зареєструвати ваш мопед.

Вантажний трицикл ZEUS TRIGO

Для реєстрації мопеда у сервісних центрах МВС знадобляться наступні документи:

 • Паспорт громадянина України.
 • Індивідуальний податковий номер.
 • Документи, що підтверджують правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення.
 • Сертифікат відповідності транспортного засобу.

Щоб безпечно пересуватися на електроскутері та не отримувати штрафів пам'ятайте, що:

 • Водій мопеда повинен їхати в застебнутому шоломі (пункт 2.3 і 5.2 б), при цьому пасажирів ця вимога теж стосується. Не можна брати пасажиром дитину зростом менше ніж 145 см або яка не досягла 12-річного віку.
 • Поза населеними пунктами мопедам забороняється їздити швидше 60 км / год (пункт 12.6).
 • Мопедам категорично заборонено брати участь в буксируванні - ні як тягач, ні як причеп.
 • Водіям мопедів (скутерів) не можна рухатися (п. 11.14 ПДР) в два ряди, причому їхати можна, тільки по правій крайній смузі і якомога правіше. Виїжджати за її межі на мопеді можна тільки для об'їзду перешкод.
 • Водієві мопеда не можна повертати наліво (розгортатися), якщо на дорозі більше однієї смуги в кожному напрямку або є трамвайні колії. Щоб зробити такий маневр на подібній дорозі, Мопедисту потрібно стати пішоходом - тобто спішитися і перейти проїжджу частину по переходу, ведучи мопед в руках.
 • І найважливіше. Ніколи та ні за яких обставин не сідайте за кермо в нетверезому стані.

Будьте обережні, пам'ятайте, що більшість ДТП за участю мототранспорту відбувається через те, що мопед пізно помітили інші учасники руху.
ТМ LogicPower бажає вам легких, невтомливих і комфортних поїздок.

Схожие статьи

Безкоштовна доставка

Новою поштою від 2000 грн

Каталог