• Просмотров:
    10
  • Поделиться:
  • Дата:
    socials ico 28.05.2020

Просто про складне: як вибрати ДБЖ?

Щоб зрозуміти всі переваги того чи іншого пристрою, необхідно отримати про нього чітке уявлення. Тому ми вирішили розповісти просто і дохідливо, що таке джерело безперебійного живлення (ДБЖ), для чого воно потрібно, як обрати ДБЖ (для комп'ютера, офісу, будинку, котла, циркуляційної помпи, компресора та іншого обладнання).

 

 Що таке ДБЖ і для чого воно потрібно?

Джерело безперебійного живлення  (ИБП, UPS - Uninterruptible Power Supply) – це джерело живлення, призначене для електроживлення при короткочасному відключенні основного джерела електричного струму, а також для захисту від існуючих перешкод в мережі зі збереженням допустимих параметрів для мережі основного джерела - такий опис надано ДЕСТ.

Простіше кажучи, він здатний живити (завдяки акумулятору) підключене до нього обладнання, коли живлення від електромережі припинено, і перемкнути на роботу від акумуляторної батареї без шкоди для обладнання, крім того, при використанні ДБЖ з автоматичним вольт-регулюванням є захист від перепадів напруги. 

Відключення останнім часом роблять ДБЖ ще більш актуальними, також, як і звичайні планові та позапланові відключення електроенергії. Куди раціональніше «захищати» свою техніку за допомогою даного пристрою, ніж зіткнутися з її виходом з ладу.

 

   Які бувають ДБЖ?

Найбільш поширений тип - лінійно інтерактивні, вони представлені в двох видах:

з апроксимованою синусоїдою;

з чистою синусоїдальною вихідною напругою (правильною синусоїдою).

Є й інші типи, але про них поговоримо в наступних статтях.

Даний тип забезпечений комутуючим пристроєм, який за 2-4 мс перемикає систему з харчування від мережі на резервне живлення від акумулятора. До того ж присутній автоматичний регулятор напруги (AVR) - він служить ступінчастим стабілізатором.

 

Як вибрати ДБЖ?

Все лінійно-інтерактивні джерела безперебійного живлення з апроксимованою синусоїдою підходять для імпульсних блоків живлення, а ДБЖ з правильною синусоїдою - універсальні, тому для споживачів з трансформаторними блоками живлення (компресор, холодильник), потрібно використовувати саме їх. 

Вибір ДБЖ насправді не дуже складне завдання, потрібно всього лише знати параметри, які для цього будуть потрібні. Існує безліч таблиць, які самі проводять розрахунок, виходячи із заданих параметрів. Зробити прорахунок для вибору ДБЖ можна  тут

Потрібно знати  сумарну потужність (Вт) обладнання, плюс, що важливо, зверніть увагу на пускові струми обладнання, тому що вони можуть бути в кілька разів вище, ніж при постійному споживанні пристрої, в такому випадку варто додавати до потужності обладнання 200-300%. Також потрібно розуміти, яке потрібен час автономної роботи від батареї. Орієнтуючись саме на це варто вибирати ДБЖ.

Розташування акумуляторної батареї (АКБ) може бути внутрішнє (встановлені виробником) і зовнішнє (змінні, що підбираються батареї), тобто в теорії зустрічаються різні варіанти комплектації.

На практиці, найчастіше в ДБЖ з апроксимуваною синусоїдою  (іноді їх просто називають «комп'ютерними ДБЖ») виробляють з внутрішніми батареями, а для ДБЖ з правильною синусоїдою найбільш затребувані моделі з зовнішніми (виносними) батареями.

Саме «комп'ютерні ДБЖ» чудово підійдуть для офісного обладнання, тому що ці моделі: ергономічні, компактні, мають мінімум зовнішніх складових і проводів.

Невелика коробочка не заважатиме і впорається з поставленим завданням - можна буде успішно і без втрат завершити сесію, не втрачаючи важливої інформації в ПК. Час автономної роботи фіксоване, тому що місткість батарей обмежено, але цього вистачає для завершення процесів.

 

А ось моделі з правильною синусоїдою  з зовнішніми акумуляторами підійдуть для обладнання з будь-яким типом живлення. Завдяки змінним акумуляторам, час автономної роботи підбирається індивідуально. 

Залежно від вольтажу (V) до ДБЖ, можна під'єднати кратну кількість акумуляторів. Що це означає? Якщо ДБЖ12V, правильно буде приєднати до нього тільки один акумулятор 12V, а якщо 24V, то потрібно вже під'єднати два акумулятори по 12V, що дасть загальний вольтаж 24V, також і 48V - до них вже 4 акумулятори по 12V паралельно.

Від місткості  акумулятора (Ah) залежить час автономної роботи ДБЖ, а також ціна батареї, тому потрібно орієнтуватися на співвідношення вартості АКБ і необхідного запасу часу. 

Про типи акумуляторів, їх плюси та мінуси можна буде дізнатися зовсім скоро, в майбутніх статтях.

Коли вибір джерела безперебійного живлення зроблено, залишається правильно під'єднати його. На задній або боковій стінці ДБЖ розташовуються розетки, в них, як у звичайний мережевий фільтр підключається обладнання, сам же ДБЖ підключається до мережі. Перед підключенням, якщо акумулятор зовнішній, правильним буде спочатку приєднати акумулятор (ясна колірне позначення «чорний до чорного», «червоний до червоного» зводить можливість помилки до мінімуму).

НЕ потрібно джерело безперебійного живлення  для: бойлера, праски, електрочайника, масляного радіатора.

Володіючи цією інформацією, Ви зможете грамотно виділити з усіх своїх електроприладів саме ті, яким необхідне джерело безперебійного живлення і не переплачувати при покупці. Для такого обладнання підходить  мережевий фільтр - подовжувач, який здатний відключатися від мережі за допомогою запобіжника, якщо напруга неприпустимо зросла. Таке рішення саме бюджетне, воно підходить для техніки, в якій Вам не важливе збереження даних або додатковий час автономної роботи без подачі електроенергії.

 

Резюмуємо:

1. ДБЖ з апроксимованою синусоїдою  підходить тільки для імпульсних блоків живлення.

Плюси: Компактність, відносно невелика ціна;

Мінуси: фіксований час автономної роботи, тому що модель вибирається в певних місткісним параметром.

2. ДБЖ з правильною синусоїдою  - універсальний.

Плюси: можливість індивідуального підбору часу автономної роботи;

Мінуси: відносно великі габарити (пов'язано із зовнішнім підключенням акумулятора).

3. Для підбору ДБЖ і акумулятора потрібні чіткі параметри: сумарна потужність обладнання (Вт), бажане вимога автономної роботи. А також облік пускових струмів обладнання.

 

Фахівці компанії LogicPower завжди готові надати консультацію щодо вибору обладнання, складників та правильного їх підключення.

Переваги продукції LogicPower:

- автоматичне вольт-регулювання;

- мікропроцесорне управління;

- зведення шуму до мінімуму;

- широкий модельний ряд (див. Примітку);

- пожежобезпечний матеріал корпусу (метал або якісний негорючий пластик);

- контролер струму заряду;

- захист мережі (роз'єми RJ12 / RJ45);

- наявність специфічного роз'єму RS232.

 

  Примітка

1. Продукція має широкий варіативний ряд і відповідає вимогам споживача;

2. Пластиковий або металевий корпус;

3. Базові моделі зі зрозумілою і простою LED індикацією;

4. Лінійка з LCD-дисплеєм (буква L в назві моделі);

5. Лінійка з USB-роз'ємом (буква U в назві моделі) - можливість під'єднати ДБЖ до комп'ютера, встановити програмне забезпечення (UPSmart2000R) і стежити за його характеристиками та поточним станом;

6. Комбінована лінійка (букви UL в назві) з LCD-дисплеєм і USB-роз'ємом;

7. Напольная або настінна установка (буква W в назві моделі).

 

Також на всю продукцію діє гарантія та пост  гарантійне обслуговування.

Схожие статьи

Безкоштовна доставка

Новою поштою від 1500 грн

Каталог

Отримай знижку -5%

Підпишись на розсилку та отримай промокод на знижку -5%

Підписатися