• Просмотров:
    10
  • Поделиться:
  • Дата:
    socials ico 15.07.2021

Тривалість роботи гелевих акумуляторів: аналіз причин відмов АКБ GEL

AGM та Gel - це дві абсолютно різні технології виготовлення акумуляторних батарей. Основна їхня відмінність - структура електроліту.

У AGM рідкий електроліт, що складається з суміші дистильованої води та сірчаної кислоти, що абсорбується скловолокном.

В Gel аккумуляторах электролит вязкий, гелеобразная структура достигается добавлением в серную кислоту силиконового наполнителя, сгущающего смесь.

Принцип роботи гелевого акумулятора не відрізняється від свинцево-кислотних батарей AGM.

Висока ступінь надійності свинцево-кислотних акумуляторів - це здатність зберігати експлуатаційні характеристики, задані виробником, при відповідних умовах протягом певного часу.

Фактори, які обмежують високу ступінь надійності гелевих акумуляторів:

 • Вплив домішок на властивості активних мас свинцевих пластин.

• Використання при температурах навколишнього середовища нижче - 30 ° С або вище + 50 ° С.

• Часті глибокі розряди акумуляторів.

• Інші порушення умов експлуатації та зберігання АКБ

Причини відмов свинцево-кислотних акумуляторів:

Корозія решіток позитивних пластин, як правило, виникає при експлуатації акумуляторів в буферному режимі. На швидкість корозії впливають такі чинники: конструкція решітки, склад сплаву, якість технології відливання решітки на виробництві, температура при якій експлуатується акумулятор. В результаті корозії відбувається сповзання активної маси, яке викликає коротке замикання пластин. Замикання пластин в одному акумуляторі, якщо його вчасно не виявити, може привести до відмови від роботи сусідніх акумуляторів.

Дефекти, пов'язані з деградацією активної маси позитивного електрода найчастіше виникають під час роботи акумулятора в циклічному режимі. При виникненні розпушення або сульфатации активної маси знижується ємність акумулятора при контрольному розряді. Процес розпушування прискорюється через високі розрядних струмів. Сульфатація - поступовий перехід мелкокристаллического сульфату свинцю в щільний твердий шар сульфату з великими кристалами, виникає через довгого зберігання АКБ перед експлуатацією або при систематичних недозаряд батареї в процесі використання.

Інші причини відмов. Коротке замикання, механічні пошкодження корпусу, прегруження та вібрація, високі струми заряду, високі струми розряду, тривале зберігання недозаряженого акумулятора, глибокий розряд (нижче 10,5 В для акумулятора 12В)

Терміни служби гелевих акумуляторів

Евробат - європейська асоціація виробників акумуляторних батарей виділяє три основні типи АКБ по терміну експлуатації:

1. Акумулятори спеціального призначення – термін служби 10 і більше років. Використовуються в нафтогазовій промисловості, на атомних електростанціях і т.д.

2. Акумулятори з поліпшеними характеристиками мають терміни експлуатації від 5 до 8 років. Як правило, такі батареї застосовують в джерелах безперебійного живлення побутового та промислового призначення, альтернативній енергетиці і т.д.

3. Акумулятори широкого застосування – ресурс роботи 3 - 5 років. Користуються великим попитом у побутових споживачів.

Закінченням терміну служби вважається момент часу, коли ємність акумуляторної батареї, що віддається, становить 60% від номінальної.

Технічні фахівці завжди готові допомогти Вам з вибором устаткування. Зателефонуйте нам по телефону: 0 (800) 211-405

LogicPower - стандарт напруги!

Схожие статьи

Оплата частинами

від 300 грн

Каталог