• Поделиться:
  • Дата:
    socials ico 23.11.2021

Як правильно заряджати свинцево-кислотні акумуляторні батареї?

Основна перевага акумуляторів, що не обслуговуються, - повністю герметичний корпус, який запобігає витоку електроліту. Акумулятори не потребують особливого технічного обслуговування. Єдине, що необхідно дотримуватися, якщо Ви хочете, щоб акумулятор довго та ефективно працював – це правила заряджання АКБ.

Типи свинцево-кислотних акумуляторів, що не обслуговуються:

  • Свинцево-кислотні акумулятори AGM і AGM мультигель від звичайних АКБ тим, що рідкий електроліт абсорбовано в скловолокні, тобто свинцеві пластини не занурені в кислоту, а дуже щільно взаємодіють із матами, просоченими електролітом.
  • Гелеві свинцево-кислотні акумулятори заповнені в'язким (гелеподібним) електролітом. Електроліт рівномірно розподіляється між пластинами та щільно прилягає до них, що забезпечує акумуляторам цього типу високу (до 97%) рекомбінацію газів.

Типи свинцево-кислотних акумуляторів, що не обслуговуються

Загальні принципи заряджання акумуляторів

Напевно, Ви чули про те, що для тривалої та стабільної роботи акумулятора перед використанням його необхідно повністю зарядити. Деякі «фахівці» рекомендують робити подібні маніпуляції три або навіть п'ять разів поспіль, а потім періодично розряджати батарею в процесі експлуатації.

Насправді чим менше повних розрядів «переживе» акумуляторна батарея, тим довше та ефективніше вона Вам прослужить. Річ у тому, що в процесі глибокого розряду деформуються електродні ґрати всередині АКБ.

Не варто часто заряджати та розряджати акумуляторну батарею високими струмами.

Будь-який акумулятор незалежно від типу та моделі, заряджений помірними струмами, нагромадить більше енергії, подружжя, яке заряджалося в прискореному режимі вищими струмами.

Так само працює принцип розряду акумулятора. Чим вищий струм розряду, тим швидше АКБ втрачає ємність. Наприклад, якщо при струмі 6А акумулятор ємністю 60А/год пропрацює 10 годин, то за 12А батарея пропрацює близько 3-х годин.

Кожен виробник акумуляторних батарей вказує в характеристиках рекомендований діапазон температури навколишнього середовища оптимальний для коректної зарядки АКБ. Щоб продовжити термін служби та ефективність роботи батареї, важливо дотримуватись температурного режиму, рекомендованого виробником.

Як вибрати зарядний пристрій?

Заряджання акумулятора із застосуванням спеціального зарядного пристрою відбувається найбільш правильно, крім того, здатність ЗУ стабілізувати струми й напруга заряду запобігає закипанню акумулятора.

Вихідна напруга – найбільш важливий параметр, який необхідно враховувати під час вибору зарядного пристрою. Напруга ЗП повинна перевищувати параметри робочої напруги акумулятора. Наприклад, для АКБ 12V оптимальна напруга ЗП для вимкнення при заряді 14,5V. Дворежимний зарядний пристрій для АКБ в стандартному режимі заряджає акумулятор струмом 0,1С (С - номінальна ємність акумулятора) протягом 14 год, в прискореному - струмом 0.25С протягом 5 год. У конструкції даних ЗУ передбачено таймер, який автоматично перемикає струм, щоб компенсувати самозаряд АКБ. Перевага дворежимних ЗУ полягає в тому, що якщо ви випадково забули вимкнути зарядку, батарея не перезарядиться.

Універсальним зарядним пристроєм для свинцево-кислотних акумуляторів вважається ЗП, який розраховано на 6,12,24V. Такий зарядний пристрій можна придбати для будь-якого свинцево-кислотного акумулятора.
 

Струм заряду та ємність акумулятора також впливають на вибір зарядного пристрою. З ємності АКБ, зазначеної виробником, розраховується максимальний струм зарядного пристрою. Для визначення максимального струму необхідно розділити ємність на 10.

Типи зарядних пристроїв для свинцево-кислотних АКБ

  • Трансформаторний зарядний пристрій – класичний тип ЗУ. У конструкції даних пристроїв використовуються трансформатор і випрямляч, які забезпечують зарядку акумулятора постійним струмом, що забезпечує повний заряд АКБ. Трансформаторні ЗУ відрізняються вагою і габаритами.
  • Інверторні (імпульсні) зарядки для АКБ розроблені та виробляються із застосуванням новітніх технологій. Це повністю автоматизовані пристрої, здатні контролювати струми та напругу заряду АКБ.

Якщо Вам необхідно купити зарядний пристрій для АКБ, але маєте сумнів, який вибрати - технічні експерти LogicPower готові надати Вам кваліфіковану допомогу:

0(800) 211-405

LogicPower – стандарт напруги!

Схожие статьи

Безкоштовна доставка

Новою поштою від 2000 грн

Каталог